RDS-Tools opracował nową wersję RDS-WebAccess, która zapewnia najbardziej niezawodne i łatwe w użyciu rozwiązanie do publikowania aplikacji Windows w Internecie. Zespół programistów ogłasza dostępną wersję 11.70, która dodaje użyteczne ulepszenia do portalu aplikacji internetowych.

Najnowsza wersja systemu Windows 10 przysporzyła wiele utrudnień wśród milionów użytkowników. Aktualizacja systemu Windows 10 października 2018 przyniosła jeszcze więcej problemów i skarg ze strony twórców oprogramowania. Komputery zawieszają się, sterowniki stają się niekompatybilne, oprogramowanie jest blokowane lub zużycie procesora dramatycznie wzrasta. Jeden błąd prowadzi do drugiego, a jeden poprawiony patch otwiera potrzebę kolejnego. Tak dzieje się z wersją Windows 10 Update 1809, która ukazała się w październiku. Podczas gdy naprawiono wiele znanych problemów, takich jak usuwanie plików użytkownika, wydaje się, że wprowadzono nowe.

“Przerwaliśmy wdrażanie aktualizacji systemu Windows 10 października 2018 (wersja 1809) dla wszystkich użytkowników podczas badania pojedynczych raportów użytkowników, którzy nie aktualizowali niektórych plików”, mówi Microsoft w witrynie pomocy technicznej dotyczącej usługi Windows Update. Firma Microsoft zaleca teraz, aby nie instalować ręcznie pobraną październikową aktualizację “nie instaluj jej i poczekaj, aż będą dostępne nowe pliki”.

Aby chronić klientów RDS-WebAccess przed tymi problemami, a także aby zwiększyć wsparcie dla wszystkich wersji Windows i zapewnić optymalną stabilność nawet w tak nieoczekiwanych sytuacjach, zespół programistów RDS-Tools zainwestował w analizy systemów, testy obciążenia i testów warunków skrajnych oraz ogólną analizę systemu. W rezultacie ich utalentowani programiści byli w stanie zidentyfikować słabe ogniwo systemu Windows: powłokę systemu Windows.

Do każdej nowej wersji systemu Windows, Microsoft dodaje coraz więcej funkcji do powłoki systemu Windows. Zmienia zachowanie przycisku Start, uruchamia bezużyteczne procesy na pierwszym planie, uruchamia oparte na użytkownikach zadania systemowe, dodaje nowe widgety, wykorzystuje różne sterowniki i ogólnie zagraża zgodności aplikacji Windows z wersją powyżej.

Takie ulepszenia mogą odpowiadać użytkownikom Lambda PC, ale w przypadku serwerów aplikacji nie działa. Główną zadaniem większości firm jest zapewnienie wydajności dzięki łatwemu dostępowi do dowolnej aplikacji biznesowej, w tym aplikacji SAP, CRM, księgowości i płac. Rolą serwera jest zapewnienie dostępu do aplikacji z korporacyjnych portali internetowych, a także samego Intranetu.  Firmy oczekują szybkich reakcji aplikacji, braku regresji, bezpiecznego zdalnego dostępu i dużego poziomu zadowolenia użytkowników.

Dodanie wyszukanych ikon, obsługa urządzeń dotykowych, nowoczesny interfejs użytkownika, animowane widgety itp. nie zapewniają żadnej wartości dla wdrażania aplikacji na serwer. Cena zapłacona za tak zwane “ulepszenia” jest wysoka. Wszystko to przekłada się na wyższe zużycie procesora i pamięci, zwiększone koszty konsultantów IT związane z dostosowywaniem domyślnych ustawień systemu Windows i częstym szkoleniem użytkowników w miarę ewoluowania GUI. W przypadku istniejących aplikacji Windows miliardy dolarów marnuje się każdego roku, dostosowując tylko obecną infrastrukturę IT do zmieniających się wymagań powłoki systemu Windows.

RDS-Tools dąży do ochrony interesów swoich klientów, więc zespół programistów zdecydował się zainwestować w techniczne rozwiązanie eliminujące problemy z powłoką systemu Windows: alternatywną powłokę RDS-WebAccess.

Przez wiele lat RDS-WebAccess zawierał zamienną technologię powłoki, która zapewniała skuteczną funkcję “kontroli aplikacji”. Gdy użytkownicy uruchamiali klienta SAP, nie uruchamiali zdalnego pulpitu; oni po prostu uruchamiali SAP. W ten sposób nie ma możliwości przeglądania plików serwera, ani nie ma dostępu do innych aplikacji zainstalowanych na serwerze. Jest to ważna cecha pod względem bezpieczeństwa, którą posiadają wszyscy klienci od samego początku.

Jednak niektórzy klienci RDS-WebAccess chcą umożliwić swoim użytkownikom uruchomienie zdalnego pulpitu. W takich przypadkach powłoka Windows staje się problemem, a ten problem może się tylko pogorszyć w przyszłości. Można się domyślić, które problemy z powłoką systemu Windows zostaną dodane przez firmę Microsoft.

Z tego powodu RDS-Tools zdecydowało się rozszerzyć swoją alternatywną technologię powłoki i opracować własne rozwiązanie wyświetlania “alternatywnego pulpitu zdalnego”. To rozwiązanie ma wygląd pulpitu Windows 2016, ale nie uruchamia samej powłoki systemu Windows. Zapewnia raczej wygodę korzystania z komputera stacjonarnego przez alternatywną powłokę RDS-WebAccess. To nowe rozwiązanie jest zintegrowane z wersją 11.70 i opiera się na dwóch produktach: niestandardowej wersji WinXshell, opartej na WinPEs technologii opartej na WinPE dla W10 i niestandardowym podzbiorze Open Shell, szeroko stosowanego rozwiązania, które naśladuje zachowanie Przycisku Start systemu Windows.

Wersja 11.70 jest pierwszą implementacją tego nowego alternatywnego rozwiązania powłoki RDS-WebAccess. Program WinXShell został przeprojektowany zgodnie z wymaganiami RDS-WebAccess. Udostępnia teraz funkcje, a także doświadczenie graficzne podobne do powłoki systemu Windows 2016, takie jak wyświetlanie przycisku Start 2016 i paska zadań. W związku z tym użytkownicy zdalni RDS-WebAccess mogą korzystać z funkcji pulpitu najnowszej wersji systemu Windows bez konieczności radzenia sobie ze wszystkimi problemami powłoki systemu Windows.

Zapisywanie zasobów serwera Windows (np. Procesora, pamięci, dyskowych operacji) jest szczególnie ważne w wymagających środowiskach, w których 50 lub więcej równoczesnych użytkowników łączy się z serwerem RDS. W przypadku tak wymagających obciążeń “alternatywna powłoka WinXshell” jest właściwym rozwiązaniem. Właśnie dlatego RDS-Tools używa go jako domyślnego dla licencji RDS-WebAccess mających więcej niż 10 użytkowników. Celem jest zagwarantowanie optymalnej stabilności i najwyższego poziomu wydajności aplikacji dla instalacji każdej wielkości.

Ten pierwszy krok dla narzędzi RDS oznacza punkt zwrotny dla doświadczenia użytkownika. Twórca oprogramowania będzie nadal inwestować i doskonalić nowy pulpit. RDS-WebAccess 11.70 to nie tylko odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich znanych problemów powłoki systemu Windows,

RDS-WebAccess 11.70 Zwiększa kontrolę aplikacji

Od lat Kontrola Aplikacji umożliwia każdemu administratorowi RDS przypisywanie aplikacji do użytkownika lub grup. Jego wartość jest nieograniczona. Gdy użytkownicy (lokalni lub członkowie domeny) otwierają swoje sesje za pośrednictwem portalu internetowego, uruchamiane są tylko przypisane im aplikacje zamiast pełnego pulpitu zdalnego. W takim środowisku zdalny pasek zadań użytkownika i przycisk Start są usuwane. Jednak użytkownicy mogą zminimalizować ich stosowanie, a w tym przypadku ikony obszaru powiadomień (ikony paska zadań) będą nadal wyświetlane. Aż do ostatniej wersji, ten ekran został zakodowany na stałe w obszarze roboczym na ekranie użytkownika.

W ramach nowych rozwiązań zawartych w aplikacji RDS-WebAccess 11.70 ulepszono również funkcję wyświetlania przycisku minimalizacji. W wersji 11.70 możliwe jest określenie miejsca wyświetlania przycisków minimalizacji (po prawej stronie, po lewej stronie lub na środku ekranu). Administrator może nawet zdecydować, aby wyświetlić je na górze ekranu użytkownika, a nie domyślnie na dole. Narzędzie AdminTool zostało ulepszone w celu łatwego i intuicyjnego dostosowywania paska zadań.

RDS-WebAccess 11.70 Zapewnia optymalne bezpieczeństwo

Portal aplikacji internetowych RDS-WebAccess i jego wyjątkowy klient HTML5 to najbardziej zaawansowane i opłacalne rozwiązania do publikowania dowolnej aplikacji Windows. Jedynym warunkiem zdalnego uruchomienia QuickBooksa, SAP, CRM lub Outlooka podczas podróży jest użycie przeglądarki Chrome lub Safari. Można to zrobić za pomocą MAC, smartfona lub iPada bez różnicy w wydajności.

Cyberprzestępczość jest plagą Internetu w XXI wieku, a luki w zabezpieczeniach i kwestie bezpieczeństwa mogą narazić przedsiębiorstwa na ryzyko.

Nowa wersja 11.70 oferuje znaczne ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa, aby obsługiwać najnowsze wersje Chrome, Firefox, Edge lub Safari. Wybór szyfrów dla certyfikatów SSL wykorzystuje komunikację HTTPS, kompleksowe szyfrowanie całej komunikacji CGI, a nawet szyfrowanie HTTP w oparciu o szyfrowanie RSA o rozmiarze od 512 do 4096 bitów.

Zgodnie z najnowszymi audytami przeprowadzanymi przez RDS-Tools (raporty z testu penetracji hackerów), portal WWW RDS-WebAccess 11.70 i rozwiązanie HTML5 zapewniają najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Jednak firma nie zamierza przestać pracować nad tym niekończącym się wyzwaniem. Bezpieczeństwo jest i nadal będzie priorytetem dla zespołu programistycznego.

W ramach zobowiązania RDS-Tools do utrzymania bezpieczeństwa jako najważniejszego celu, wydanie RDS-WebAccess 11,70 zawiera także najnowszą wersję RDS-Knight Ultimate Security, dodając w ten sposób nową ochronę anty-ransomware.  

W RDS-Tools koncentrujemy się na jednej zasadzie: zapewnić bezpieczeństwo aplikacji i danych na całym świecie – w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu lub w sieci. Wierzymy, że nasza technologia może uwolnić organizacje i pomóc im zwiększyć produktywność i innowacyjność, a także zapewnić działom IT spokój, że istotne systemy będą zawsze dostępne i bezpieczne. Wszystko, co robimy, koncentruje się na naszych podstawowych wartościach: prostocie, skuteczności, innowacyjności, bezpieczeństwie i dostępności “– wyjaśnił J. Davies, prezes.

Od 2007 roku, z roku na rok, RDS-Tools jest dumne z dostarczania produktów oprogramowania do zdalnego pulpitu, aby sprostać wymaganiom firm opartych na serwerach. Chmury obliczeniowe, SaaS, mobilność, serwery Windows muszą korzystać z najlepiej zabezpieczonych rozwiązań – zawsze i wszędzie.