RDS-Tools zamyka rok 2018, który przyniósł wiele ulepszeń i innowacji technologicznych. W ciągu 12 miesięcy RDS-Tools znacząco zainwestował zasoby, czas i najlepsze umiejętności programistów, aby zapewnić na całym świecie najbardziej przydatne i niezawodne narzędzia bezpieczeństwa cybernetycznego każdemu administratorowi serwera Windows. Dzisiaj ogłaszamy ogólną dostępność RDS-Knight 3.6 i jest to okazja, aby dokonać przeglądu najlepszych osiągnięć 2018 roku i spojrzeć w przyszłość 2019 i oczekiwanych ulepszeń.

RDS-Knight zainstalowany na serwerze Windows zapewnia najwyższą ochronę serwerów.

Wraz z końcem roku 2018, zespół RDS-Tools jest szczególnie dumny ze swoich osiągnięć dzięki wyjątkowemu i potężnemu RDS-Knight.

Co sprawia, że ​​RDS-Knight jest tak niesamowitym produktem? Dla każdego menedżera IT i użytkownika RDS jest to z pewnością tajna broń bezpieczeństwa, która chroni serwery Windows.

Organizacje uważają, że korzystanie z serwera proxy i sieci VPN powoduje, że ich serwery są całkowicie bezpieczne. Są w błędzie co staje się oczywiste, gdy tylko zainstalują RDS-Knight.

RDS-Knight ujawnia i zwalcza cyber-zagrożenia w celu ochrony danych biznesowych. RDS-Knight zapewnia, że ​​nikt w sieci lub poza nią nie będzie mógł uzyskać dostępu i uszkodzić ważnych plików. Cały czas czujny, sprawdza serwery w celu wykrycia zagranicznych szpiegów, złośliwych botów i programów, a także podejrzane zachowania na sesjach zdalnych. Szybko wykrywa ataki i automatycznie je blokuje. Ponadto umożliwia ustawienie panelu ograniczeń ograniczających ryzyko wewnętrzne podczas korzystania z usługi RDS.

Oferując do sześciu skutecznych funkcji bezpieczeństwa, RDS-Knight jest w stanie wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Dzięki RDS-Knight administratorzy mają wreszcie odpowiednie narzędzie, aby zapobiec kradzieży poufnych danych przez cyberprzestępców, przejmujących kontrolę nad ich maszynami.

Aby w łatwy sposób pokazać nieograniczoną moc, RDS-Tools zdecydowało się dostarczyć darmowy okres próbny na 15 dni, w tym wersję Ultimate RDS-Knight. Jedynym wymaganiem jest zainstalowanie go w systemie Windows (nawet Windows 2019 jest obsługiwany).

RDS-Knight zintegrowany z usługą Remote Desktop Service zapewnia idealną ochronę, umożliwiającą korzystanie z zaawansowanego zdalnego dostępu i wirtualnych aplikacji Windows w najbezpieczniejszy sposób.

Administratorzy i użytkownicy mogą korzystać z opcji RDS, ustawień GPO i zarządzania systemem, nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo: prosta instalacja i użytkowanie. RDS-Knight jest najwłaściwszym rozwiązaniem w kwestii bezpieczeństwa.

Rok 2018 był bardzo intensywny pod względem rozwoju narzędzi RDS, które koncentrowały się głównie na doskonaleniu RDS-Knight. Podsumowując miniony rok, jest to dobry czas na przypomnienie najbardziej imponujących osiągnięć ukończonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

  • Wraz z wydaniem wersji 1.8 RDS-Knight potwierdził pełną kompatybilność ze wszystkimi systemami operacyjnymi Windows: 32 i 64-bitowymi. RDS-Knight działa we wszystkich wersjach systemu Windows, w tym starszych i najnowszych wersjach: od systemu Windows Server 2008 do Windows Server 2016. Od serwerów lokalnych po struktury hostowane w chmurze lub rozwiązania VPS. RDS-Knight został zaprojektowany, aby stać się jedynym narzędziem bezpieczeństwa dla każdej możliwej struktury wdrażania.
  • W wydaniu 1.9 RDS-Knight osiągnął pełną integrację Brute-Force Attacks Defender: ta funkcja ma na celu zablokowanie nieudanych prób zalogowania się do sesji zdalnych.
  • W wersji 2.0 RDS-Knight dostarcza nowy “Dziennik zdarzeń bezpieczeństwa”. Ta funkcja wyświetla w czasie rzeczywistym wszystkie akcje wykonywane przez RDS-Knight w celu zablokowania ataków, wymieniając zdarzenia, gdy tylko zostaną rozwiązane. Oferuje on łatwy sposób podwójnego sprawdzania automatycznej implementacji każdego ustawienia reguły. W ten sposób RDS-Knight zamienił się w prawdziwe narzędzie do monitorowania bezpieczeństwa, które podświetla zagrożenia cybernetyczne i wyraźnie pokazuje konieczność i skuteczność jego ochrony. Dziennik zdarzeń jest również przydatny do zbadania pochodzenia ataków, odkrycia słabych stron infrastruktury i poprawy bezpieczeństwa serwerów RDS na co dzień.

  • Wraz z wydaniem 3.0 RDS-Knight dodał ochronę Ransomware, aby skutecznie wykrywać ataki typu DETECT, BLOCK i PREVENT. Chroni firmy przed katastrofalnymi konsekwencjami, usuwając oprogramowanie ransomware na wczesnym etapie.

A co z Server Genius?

Serwer Genius to wyjątkowe rozwiązanie opracowane przez RDS-Tools, zapewniające monitorowanie i raportowanie serwerów RDS. Server Genius mówi “Kto otworzył sesję, która aplikacja została uruchomiona i kiedy to się stało”. Zainstalowany na serwerach, przechwytuje wszystkie dane i zapewnia analitykę dotyczącą aktywności użytkowników i aplikacji używanych w zdalnej sesji systemu Windows. Następnie wysyła alerty w czasie rzeczywistym, gdy uruchamiane są ryzykowne progi. Jest to doskonałe narzędzie dla wszystkich administratorów RDS, poszukujących przejrzystego i niezawodnego raportowania środowiska serwerów RDS.

Serwer Genius również imponująco się rozwinął w 2018 r.:

  • Wraz z wersją 2.1, Server Genius został całkowicie przeprojektowany, aby oferować nowoczesny i łatwy w użyciu interfejs sieciowy. Ten nowy pulpit nawigacyjny zapewnia lepszą skalowalność i cały nowy zestaw opcji. Dzięki nowemu zakresowi cen może teraz wyświetlać wiele monitorowanych serwerów w ramach jednej strony, co zapewnia szybki przegląd środowiska produkcyjnego.
  • Wraz z wydaniem 3.1, Server Genius wprowadził nową funkcję “monitorowania serwera WWW”. Daje to administratorom swobodę rozszerzania monitorowania RDS na ich sieć korporacyjną, dzięki czemu można korzystać z pojedynczego pulpitu nawigacyjnego dla wszystkich rodzajów serwerów.

  • W wydaniu 3.2 Server Genius wprowadził jeszcze jedną potężną funkcję: możliwość monitorowania sesji zdalnych. Dodaje raporty o użyciu aplikacji i zachowaniu użytkownika od logowania do wylogowania. Dzięki nowemu wymiarowi Server Genius staje się kompleksowym narzędziem do zarządzania, optymalizującym zasoby IT i analizującym wydajność produkcji.

  • Wraz z wersją 3.5 Server Genius wprowadził nowy sposób otrzymywania alertów, oprócz e-maili: powiadomienia wyskakujące w przeglądarce. Metoda ta znacznie skraca czas reakcji poprzez automatyczne wyświetlanie krytycznych informacji bezpośrednio na ekranie administratora.

W 2019 r. RDS-Tools planuje dalsze badania i rozwój, aby ulepszyć RDS-Knight i Server Genius.

Wkrótce kolejne informacje o nowej dostępnej wersji Server Genius 3.9 i RDS-Knight 3.6