RDS-Tools prezentuje duże zmiany w 2019 roku. Zespół programistów-ekspertów, z wkładem od użytkowników i administratorów, postanowił nadać swojemu produktowi nowy wygląd, zaczynając od RDS-WebAccess. Nowe narzędzie administracyjne z udoskonalonym procesem pracy sprawia, że ​​zarządzanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z najważniejszych nowości RDS-WebAccess.

W roku 2018 program RDS-WebAccess skupił się na trzech kluczowych punktach: mobilności, bezpieczeństwie i skalowalności. Dziś RDS-WebAccess można z łatwością wykorzystać na dowolnym urządzeniu. Zwykłe doświadczenie użytkownika sprawia, że ​​przejście z jednego urządzenia do drugiego jest spójne i niezawodne. Przeszedł kilka audytów bezpieczeństwa i zawiera wiele opcji blokowania sesji zdalnych i ochrony serwerów przed wieloma typami zagrożeń cybernetycznych. Ponadto zespół programistów wykonał ważne prace nad alternatywną powłoką RDS-WebAccess w celu zachowania zgodności z przyszłymi wersjami systemu Windows.

RDS-WebAccess 12 Wprowadza nowy AdminTool

W roku 2019 RDS-WebAccess nadal korzysta z osiągnięć ubiegłego roku, ponownie koncentrując się na jakości i profesjonalizmie. RDS-WebAccess wersja 12 to duży krok w tym kierunku. Interfejs narzędzia administracyjnego został całkowicie przeprojektowany, aby zapewnić konsolę zarządzania, która jest kompleksowa, prosta i przejrzysta. Administratorzy IT będą zadowoleni z nowego, świeżego wyglądu zaktualizowanych funkcji.

Dzięki nowemu wyglądowi i usprawnionemu dostępowi do podstawowych funkcji, interfejs RDS-WebAccess w wersji 12 został zaprojektowany z myślą o trzech głównych celach.

 • Nowoczesny i przyjazny dla użytkownika design: przejrzysty i funkcjonalny, dzięki nowoczesnemu językowi designu, który sprawi, że zarządzanie stanie się dla administratorów proste.
 • Łatwa i intuicyjna nawigacja: Karty są teraz wyświetlane na pasku po lewej stronie narzędzia administracyjnego. Użyty leksykon jest oczywisty i logiczny.
 • Uproszczone zarządzanie: funkcje zostały zreorganizowane, aby prezentować ustawienia w bardziej logiczny sposób, ułatwiając administratorom szybką konfigurację serwera i upraszczając regularne operacje zarządzania – najczęściej używane funkcje są bardziej widoczne, najczęściej wybierane ustawienia są wstępnie wybrane.

Większy niż poprzednie wersje, interfejs RDS-WebAccess 12 wyświetla wyraźnie 9 różnych funkcji dostępnych za pośrednictwem zakładek po lewej stronie:

 • STRONA GŁÓWNA: Strona główna zawiera prawdziwy pulpit nawigacyjny, wyświetlając najważniejsze informacje o oprogramowaniu i umożliwiając szybkie działania na serwerze. Obejmuje również automatyczny audyt systemu lokalnego, aby upewnić się, że wszystko działa normalnie, jak tylko administrator uruchomi narzędzie administracyjne.
 • APLIKACJE: Karta Aplikacja jest nowym dodatkiem do menu najwyższego poziomu, które tworzy centralną konsolę zarządzania do publikowania aplikacji. Za pomocą kilku kliknięć administrator może opublikować nową aplikację lub zarządzać istniejącymi aplikacjami.
 • DRUKARKA: Niesamowita funkcja Universal Printer wreszcie zyskuje miejsce, na jakie zasługuje! Uniwersalna drukarka RDS-WebAccess umożliwia użytkownikom drukowanie z opublikowanych aplikacji za pomocą dowolnego urządzenia i dowolnej drukarki. W wersji 12 wszystkie te wspaniałe funkcje są łatwiejsze niż kiedykolwiek do zarządzania!
 • WEB: Kontynuując dążenie do uproszczenia zadań administracyjnych, zakładka została przeprojektowana. Od darmowego generatora certyfikatów SSL po zarządzanie klientem RemoteApp, zarządzaj całą aktywnością w sieci z nowej karty internetowej.
 • SESJE: Sesja i zarządzanie użytkownikami są łatwe. Administratorzy mogą z łatwością zarządzać poziomami dostępu użytkowników, grupami i typami sesji w jednym miejscu.
 • SYSTEM NARZĘDZIA: Bezpośredni dostęp do podstawowych narzędzi administracyjnych systemu Windows w mgnieniu oka.
 • ZAAWANSOWANE: Ta zakładka, stworzona dla doświadczonych administratorów IT, umożliwia szybki i łatwy sposób dodawania określonych parametrów i wartości bezpośrednio do kodu programu RDS-WebAccess.
 • DODATKI: Administratorzy mogą integrować dodatkowe programy i korzystać z najlepszego rozwiązania zdalnego dostępu dzięki RDS-Knight, Server Genius i niesamowitemu nowemu narzędziu uwierzytelniania dwuetapowego 2FA!
 • LICENCJA: Umożliwia administratorom szybkie sprawdzenie statusu licencji na swoim serwerze. Wraz z rozwojem firmy i wzrostem potrzeb menedżer licencji obejmuje przejrzystą ścieżkę aktualizacji, aby pomóc w dostosowaniu zasobów do potrzeb.

Bezpieczeństwo ponad wszystko inne

Oprócz nowego wyglądu, RDS-WebAccess 12 oferuje rozszerzony pakiet dodatków.

Dla twórców RDS-WebAccess bezpieczeństwo było od dawna priorytetem. Administratorzy mogą wybierać spośród szerokiej gamy opcji wymuszających reguły ochronne dla swoich użytkowników i zdalnych serwerów. Oto kilka przykładów dostępnych narzędzi: Active Directory, dane sieciowe, certyfikaty SSL. Dzięki zaawansowanym dodatkom bezpieczeństwa, takim jak RDS-Knight i dwuetapowy proces uwierzytelniania, zdalny dostęp może być bezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

RDS-Knight Blokuje serwery RDS

RDS-Knight to potężny zestaw narzędzi do ochrony wyposażony w szereg funkcji od Brute Force Attack Protection po najnowsze narzędzia Anti-Ransomware Tools. Sprawdź na stronie internetowej więcej szczegółów na temat RDS-Knight.

Podążając ścieżką wyznaczoną w 2018 roku, zespół deweloperski RDS-WebAccess dał swoim użytkownikom jeszcze jedną fantastyczną cechę do rozpoczęcia nowego roku!

Dodaj uwierzytelnianie dwuetapowe do portalu RDS-WebAccess

W miarę, jak cyberprzestępcy stają się mądrzejsi i atakują lepszymi narzędziami, hasła często nie wystarczają, aby zapewnić bezpieczeństwo sesji zdalnych. Dwustopniowe uwierzytelnianie dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa, łącząc dwa różne czynniki:

 • Hasło
 • Urządzenie mobilne (na przykład smartfon) – z zainstalowaną aplikacją uwierzytelniającą.

Za każdym razem, gdy użytkownik zaloguje się do sesji zdalnej za pośrednictwem Portalu Aplikacji Web, będzie musiał wprowadzić hasło i kod dostarczony przez aplikację uwierzytelniającą na urządzeniu mobilnym.